Licensed to Central Bucks Aquatics Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/9/2014 04:51 PM
                    SWAC Fall Invitational 2014 - 11/9/2014                    
                        SWAC Fun Fall Invitational 2014                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boles, Andrew             10 WCAC-MA              1:33.00    1:24.73   20  
  2 Albinsky, David A          9 CR-MA                1:31.68    1:27.53   17  
  3 Tsaturyan, Alec            8 PWAC-MA              1:28.88    1:30.00   16  
  4 McElrath, Walker M         9 SWAC                      NT    1:32.60   15  
  5 Shilling, Tyler            9 WCAC-MA              1:35.51    1:33.51   14  
  6 Murray, Dane C            10 WCAC-MA              1:31.70    1:34.20   13  
  7 Wojnovich, Brady K        10 CR-MA                     NT    1:38.56   12  
  8 Simon, Eric L              9 SWAC                      NT    1:49.44   11  
  9 McCallion, Samuel J        9 SWAC                      NT    1:52.30    9  
 10 Turturro, Marcus A        10 SWAC                      NT    1:54.20    7  
 11 Ho-Chen, Forest           10 Nac-MA                    NT    1:59.92    6  
 -- Lurie, Edwin               9 CAC-MA                    NT         DQ  
      One hand touch - fly
 -- Lombardi, Logan            8 Nac-MA                    NT         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Buonato, Justin A          9 HHAA-MA              2:04.11         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Kalikhman, Brenden M       9 CR-MA                     NT         DQ  
      Scissors kick - breast
 
Event 2  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuo, Jessica Y            10 SWAC                      NT    1:10.39   20  
  2 Reteneller, Riley T       10 SWAC                      NT    1:21.68   17  
  3 Lawton, Valerie           10 Penn Aquatics-MA     1:25.00    1:22.69   16  
  4 Parker, Hannah I          10 HHAA-MA              1:23.18    1:22.87   15  
  5 Goodling, Erin A          10 SWAC                      NT    1:25.35   14  
  6 Stark, Heather E          10 CBAC                      NT    1:27.36   13  
  7 Jucewicz, Brianna L       10 SWAC                      NT    1:27.90   12  
  8 Conti, Amanda              9 PWAC-MA              1:31.67    1:29.38   11  
  9 Rosa, Gina T              10 MAC                  1:29.59    1:30.75    9  
 10 McDonough, Grace R        10 HHAA-MA              1:30.11    1:30.86    7  
 11 Suko, Caroline E           9 CBAC                      NT    1:33.01    6  
 12 McCallion, Eve R          10 SWAC                      NT    1:33.68    5  
 13 Vargas, Charley           10 CAC-MA                    NT    1:33.88    4  
 14 Urbanek, Makenna D        10 CBAC                      NT    1:36.63    3  
 15 Di Gregorio, Abigail N     9 CBAC                      NT    1:36.87    2  
 16 Stark, Ilene R            10 CBAC                      NT    1:43.10    1  
 17 Chelius, Larissa A        10 SWAC                      NT    1:44.97  
 18 Jackson, Elizabeth         8 Penn Aquatics-MA     1:45.52    1:45.85  
 19 Melinson, Alana R          9 UNAT-MA                   NT    1:49.88  
 20 Piscopo, Gianna            8 WCAC-MA                   NT    1:50.73  
 21 Blannett, Mallory K        9 PR-MA                1:56.43    1:52.77  
 22 Halner, Kayleigh E        10 SWAC                      NT    1:54.20  
 23 Exler, Grace               9 NPAC-MA              1:56.89    1:57.58  
 24 Rosinski, Samantha         9 SWAC                      NT    1:58.53  
 -- Knapp, Hannah              9 Nac-MA                    NT         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Karpf, Lana                9 Nac-MA                    NT         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Walsh, Maddie N            9 SWAC                      NT         DQ  
      One hand touch - fly
 
Event 3  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Volynsky, Noah B           8 CR-MA                     NT      16.90   20  
  2 Tsaturyan, Alec            8 PWAC-MA                15.88      17.17   17  
  3 Lukomski-Pizzo, Nigel Z    8 CR-MA                  17.02      17.44   16  
  4 Mislan, Jack B             8 CBAC                      NT      17.64   15  
  5 Mangan, Connor P           8 SWAC                   20.70      17.99   14  
  6 Tsaturyan, Aiden           7 PWAC-MA                20.14      18.99   13  
  7 Maiale, Aidan A            8 PVAC-MA                19.51      19.01   12  
  8 Yim, Harrison D            8 SWAC                   21.93      19.23   11  
  9 Finn, Jake T               8 NPAC-MA                21.88      19.25    9  
 10 Westerman, Ryan C          7 PVAC-MA                18.87      19.37    7  
 11 McGrath, Francis C         8 SWAC                   29.72      20.56    6  
 12 Thomas, Ryan P             7 HHAA-MA                23.58      20.80    5  
 13 Kim, Alex G                8 UMAC-MA                24.39      20.94    4  
 14 Rosen, Jack                8 PWAC-MA                   NT      23.78    3  
 15 Summer, Josh               7 HHAA-MA                26.31      24.17    2  
 16 Hemmer, Julian             7 Nac-MA                 25.74      24.73    1  
 17 Wozniak, John              7 Penn Aquatics-MA          NT      25.21  
 18 McCormick, Connor          8 Nac-MA                 24.24      25.57  
 19 Ricciardi, James P         6 PR-MA                  24.84      26.07  
 20 Castrovinci, Dante V       8 PVAC-MA                26.75      26.18  
 21 Kohlhepp, Brett M          8 SWAC                   28.21      27.69  
 22 Clemens, Benjamin J        7 PVAC-MA                27.94      28.24  
 23 Oliver, Nathaniel R        7 PVAC-MA                27.47      28.54  
 24 Crothers, Griffin H        8 PVAC-MA                27.05      30.88  
 25 Gosling, Jack              8 Nac-MA                 48.48      32.12  
 26 Gillis, Cameron            7 PR-MA                  22.78      33.41  
 27 Lombardi, Logan            8 Nac-MA                    NT      34.28  
 28 Oreper, Adrian             6 Nac-MA                 35.76      34.47  
 
Event 4  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Sarah E            7 HHAA-MA                14.57      15.42   20  
  2 Ricciardi, Allyson J       8 PR-MA                  14.71      15.55   17  
  3 Dudkina, Elena V           8 SWAC                   16.63      16.17   16  
  4 Bing, Sara                 8 Penn Aquatics-MA       16.45      16.68   15  
  5 Boles, Karly               8 WCAC-MA                19.21      16.80   14  
  6 Norton, Jasmine E          8 NPAC-MA                   NT      17.01   13  
  7 Walsh, Keira               8 Penn Aquatics-MA       16.67      17.39   12  
  8 Dobson, Kennedi            7 Penn Aquatics-MA       19.59      17.64   11  
  9 Loeb, Sydney P             8 SWAC                   19.18      17.99    9  
 10 Tsiobikas, Thalia J        8 WCAC-MA                19.34      18.17    7  
 11 Fazio, Ellie S             8 HHAA-MA                18.34      18.20    6  
 12 Majewski, Maddie J         7 SWAC                   19.68      18.90    5  
 13 Rizzuto, Jacque            8 NAAC-MA                19.25      19.13    4  
 14 Fiander, Lila E            7 CBAC                      NT      19.75    3  
 15 Fee, Abby H                8 SWAC                      NT      20.21    2  
 16 Piscopo, Gianna            8 WCAC-MA                19.31      20.82    1  
 17 Sutherland, Amelia         7 Nac-MA                 23.82      21.33  
 18 Lott, Lilly                8 Penn Aquatics-MA       31.38      25.01  
 19 Brazer, Charlotte          6 WCAC-MA                   NT      26.03  
 20 Volynsky, Alice H          6 HHAA-MA                30.26      27.72  
 21 Westerman, Reese L         5 PVAC-MA                   NT      32.32  
 
Event 5  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke, Gavin             10 PWAC-MA              1:06.00    1:06.67   20  
  2 Finn, Gabriel E           10 NPAC-MA              1:20.08    1:18.17   17  
  3 McElrath, Walker M         9 SWAC                      NT    1:21.33   16  
  4 Murray, Dane C            10 WCAC-MA              1:18.65    1:23.15   15  
  5 Engel, Lance P             9 NPAC-MA                   NT    1:28.39   14  
  6 Schnapf, Aidan M           9 CBAC                      NT    1:30.05   13  
  7 Wojnovich, Brady K        10 CR-MA                     NT    1:30.98   12  
  8 Kozlowski, Kyle           10 Penn Aquatics-MA          NT    1:37.67   11  
  9 Lurie, Edwin               9 CAC-MA                    NT    1:41.64    9  
 10 Donnelly, Liam J           9 CBAC                      NT    1:42.27    7  
 11 Turturro, Marcus A        10 SWAC                      NT    1:43.41    6  
 12 Teneralli, Evan           10 Nac-MA                    NT    1:47.82    5  
 13 Sethukarthy, Akhil         9 SWAC                      NT    2:47.47    4  
 
Event 6  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuo, Jessica Y            10 SWAC                      NT    1:04.41   20  
  2 Reteneller, Riley T       10 SWAC                      NT    1:09.86   17  
  3 Lawton, Valerie           10 Penn Aquatics-MA     1:17.49    1:13.50   16  
  4 Rosa, Gina T              10 MAC                  1:14.80    1:19.95   15  
  5 McDonough, Grace R        10 HHAA-MA              1:25.06    1:20.18   14  
  6 Goodling, Erin A          10 SWAC                      NT    1:20.30   13  
  7 Di Gregorio, Abigail N     9 CBAC                      NT    1:22.32   12  
  8 Rubin, Regan C             9 HHAA-MA              1:20.86    1:23.11   11  
  9 Dugan, Joey               10 CAC-MA                    NT    1:28.10    9  
 10 Urbanek, Makenna D        10 CBAC                      NT    1:29.40    7  
 11 Halner, Kayleigh E        10 SWAC                      NT    1:34.81    6  
 12 Rosinski, Samantha         9 SWAC                      NT    1:38.09    5  
 13 Exler, Grace               9 NPAC-MA                   NT    1:44.28    4  
 14 Karpf, Lana                9 Nac-MA                    NT    1:45.41    3  
 15 Walsh, Maddie N            9 SWAC                      NT    1:53.06    2  
 16 Knapp, Hannah              9 Nac-MA               1:06.41    2:11.88    1  
 
Event 7  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Volynsky, Noah B           8 CR-MA                     NT      23.67   20  
  2 Westerman, Ryan C          7 PVAC-MA                25.41      23.87   17  
  3 Mislan, Jack B             8 CBAC                      NT      24.16   16  
  4 Lukomski-Pizzo, Nigel Z    8 CR-MA                  25.21      25.43   15  
  5 Tsaturyan, Aiden           7 PWAC-MA                26.93      27.32   14  
  6 Yim, Harrison D            8 SWAC                   27.50      27.62   13  
  7 McCormick, Connor          8 Nac-MA                 34.84      31.02   12  
  8 Summer, Josh               7 HHAA-MA                41.66      33.08   11  
  9 Maiale, Aidan A            8 PVAC-MA                   NT      33.62    9  
 10 Thomas, Ryan P             7 HHAA-MA                38.40      34.32    7  
 11 Ricciardi, James P         6 PR-MA                  36.33      35.88    6  
 12 Gosling, Jack              8 Nac-MA                 39.75      36.18    5  
 13 Gillis, Cameron            7 PR-MA                  38.43      42.14    4  
 14 Oliver, Nathaniel R        7 PVAC-MA                   NT      44.31    3  
 -- Reichner, Erich            7 HHAA-MA                54.34         DQ  
      Alternating Kick
 -- Gosling, Matthew           6 Nac-MA                    NT         DQ  
      Elbows recovered over water
 -- Hemmer, Julian             7 Nac-MA                 36.74         DQ  
      Alternating Kick
 -- Rosen, Jack                8 PWAC-MA                   NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Crothers, Griffin H        8 PVAC-MA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Event 8  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Sarah E            7 HHAA-MA                21.42      22.18   20  
  2 Norton, Jasmine E          8 NPAC-MA                   NT      22.82   17  
  3 Dobson, Kennedi            7 Penn Aquatics-MA       25.53      23.12   16  
  4 Bing, Sara                 8 Penn Aquatics-MA       24.76      23.18   15  
  5 Walsh, Keira               8 Penn Aquatics-MA       24.46      24.11   14  
  6 Dudkina, Elena V           8 SWAC                   24.17      24.72   13  
  7 Tsiobikas, Thalia J        8 WCAC-MA                25.45      25.68   12  
  8 Fazio, Ellie S             8 HHAA-MA                23.75      25.75   11  
  9 Loeb, Sydney P             8 SWAC                   28.56      26.39    9  
 10 Fiander, Lila E            7 CBAC                      NT      26.96    7  
 11 Rizzuto, Jacque            8 NAAC-MA                28.77      27.32    6  
 12 Majewski, Maddie J         7 SWAC                   29.37      29.32    5  
 13 Fee, Abby H                8 SWAC                      NT      32.13    4  
 14 Volynsky, Alice H          6 HHAA-MA                39.47      34.43    3  
 15 Sutherland, Amelia         7 Nac-MA                 35.31      38.62    2  
 16 Brazer, Charlotte          6 WCAC-MA                   NT      49.03    1  
 17 Westerman, Reese L         5 PVAC-MA                   NT      51.75  
 -- Lott, Lilly                8 Penn Aquatics-MA       38.31         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Event 9  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke, Gavin             10 PWAC-MA                39.00      41.08   20  
  2 Albinsky, David A          9 CR-MA                  47.89      44.46   17  
  3 Finn, Gabriel E           10 NPAC-MA                52.12      47.99   16  
  4 Engel, Lance P             9 NPAC-MA                57.39      50.67   15  
  5 Wojnovich, Brady K        10 CR-MA                     NT      52.46   14  
  6 Vignola, Zack             10 SWAC                   57.53      56.37   13  
  7 Simon, Eric L              9 SWAC                   58.34      58.23   12  
  8 Donnelly, Liam J           9 CBAC                      NT      58.90   11  
  9 Ho-Chen, Forest           10 Nac-MA                 56.83      59.04    9  
 10 Turturro, Marcus A        10 SWAC                   59.04      59.74    7  
 11 Kalikhman, Brenden M       9 CR-MA                     NT    1:01.84    6  
 12 Kozlowski, Kyle           10 Penn Aquatics-MA          NT    1:01.93    5  
 13 Kline, Christopher A      10 SWAC                 1:03.76    1:02.41    4  
 14 Lurie, Edwin               9 CAC-MA                    NT    1:07.31    3  
 -- Teneralli, Evan           10 Nac-MA                    NT         DQ  
      Scissors kick
 
Event 10  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuo, Jessica Y            10 SWAC                      NT      35.87   20  
  2 Jucewicz, Brianna L       10 SWAC                   43.19      42.24   17  
  3 Lawton, Valerie           10 Penn Aquatics-MA       43.18      43.39   16  
  4 Goodling, Erin A          10 SWAC                   44.40      43.50   15  
  5 Parker, Hannah I          10 HHAA-MA                43.28      43.88   14  
  6 Reteneller, Riley T       10 SWAC                   43.35      44.54   13  
  7 Rosa, Gina T              10 MAC                    45.71      46.18   12  
  8 Tamburrino, Mia           10 CAC-MA                    NT      46.35   11  
  9 Fazio, Mia H              10 HHAA-MA                52.13      46.43    9  
 10 Urbanek, Makenna D        10 CBAC                      NT      46.84    7  
 11 Conti, Amanda              9 PWAC-MA                49.73      47.51    6  
 12 Muller, Alexis M          10 CR-MA                  54.82      47.81    5  
 13 Vargas, Charley           10 CAC-MA                    NT      48.78    4  
 14 Suko, Caroline E           9 CBAC                      NT      48.86    3  
 15 Rubin, Abby R             10 HHAA-MA                53.26      48.95    2  
 16 Stark, Heather E          10 CBAC                      NT      50.64    1  
 17 Suresh, Sahitya           10 PVAC-MA                57.98      51.62  
 18 Jackson, Elizabeth         8 Penn Aquatics-MA       52.53      53.50  
 19 Stephenson, Mckenzie R     9 CBAC                      NT      53.78  
 20 Stark, Ilene R            10 CBAC                      NT      53.85  
 21 Einset, Elli               9 CBAC                      NT      55.03  
 22 Pye, Julia E               9 SWAC                 1:03.73      57.61  
 23 Blannett, Mallory K        9 PR-MA                  58.63      57.88  
 24 Ma, Faith                 10 Nac-MA                    NT      59.04  
 25 Melinson, Alana R          9 UNAT-MA                   NT      59.48  
 26 Rosinski, Samantha         9 SWAC                 1:01.14    1:01.67  
 27 Karpf, Lana                9 Nac-MA                    NT    1:01.98  
 28 Walsh, Maddie N            9 SWAC                      NT    1:07.67  
 29 Knapp, Hannah              9 Nac-MA                    NT    1:20.94  
 -- Abraham, Olivia           10 Nac-MA                    NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Gosling, Maddie           10 Nac-MA                    NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsaturyan, Alec            8 PWAC-MA                18.40      19.33   20  
  2 Finn, Jake T               8 NPAC-MA                26.09      21.66   17  
  3 Volynsky, Noah B           8 CR-MA                     NT      22.11   16  
  4 Mangan, Connor P           8 SWAC                   26.09      22.30   15  
  5 Lukomski-Pizzo, Nigel Z    8 CR-MA                  24.06      22.48   14  
  6 Tsaturyan, Aiden           7 PWAC-MA                22.90      24.11   13  
  7 Mislan, Jack B             8 CBAC                      NT      25.69   12  
  8 Yim, Harrison D            8 SWAC                   24.87      25.70   11  
  9 Ricciardi, James P         6 PR-MA                  27.38      26.08    9  
 10 McCormick, Connor          8 Nac-MA                 24.30      26.38    7  
 11 Kim, Alex G                8 UMAC-MA                29.91      26.52    6  
 12 Thomas, Ryan P             7 HHAA-MA                26.66      26.61    5  
 13 Westerman, Ryan C          7 PVAC-MA                31.82      26.69    4  
 14 Maiale, Aidan A            8 PVAC-MA                27.05      26.88    3  
 15 Crothers, Griffin H        8 PVAC-MA                29.49      27.49    2  
 16 Rosen, Jack                8 PWAC-MA                   NT      27.95    1  
 17 Summer, Josh               7 HHAA-MA                27.77      28.46  
 18 McGrath, Francis C         8 SWAC                   31.86      28.51  
 19 Castrovinci, Dante V       8 PVAC-MA                30.69      28.97  
 20 Clemens, Benjamin J        7 PVAC-MA                27.56      31.31  
 21 Oreper, Adrian             6 Nac-MA                 35.08      31.43  
 22 Kohlhepp, Brett M          8 SWAC                   32.60      32.72  
 23 Wozniak, John              7 Penn Aquatics-MA          NT      32.73  
 24 Oliver, Nathaniel R        7 PVAC-MA                40.20      35.59  
 25 Gillis, Cameron            7 PR-MA                  36.06      40.18  
 26 Gosling, Matthew           6 Nac-MA                 35.16      41.91  
 27 Reichner, Erich            7 HHAA-MA                50.45      43.69  
 -- Hemmer, Julian             7 Nac-MA                 32.65         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Lombardi, Logan            8 Nac-MA                    NT         DQ  
 
Event 12  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ricciardi, Allyson J       8 PR-MA                  18.19      19.05   20  
  2 Parker, Sarah E            7 HHAA-MA                18.98      19.55   17  
  3 Norton, Jasmine E          8 NPAC-MA                   NT      19.66   16  
  4 Dudkina, Elena V           8 SWAC                   19.31      20.30   15  
  5 Bing, Sara                 8 Penn Aquatics-MA       20.72      20.48   14  
  6 Boles, Karly               8 WCAC-MA                20.00      21.07   13  
  7 Dobson, Kennedi            7 Penn Aquatics-MA       22.53      21.81   12  
  8 Fazio, Ellie S             8 HHAA-MA                22.35      21.95   11  
  9 Jackson, Elizabeth         8 Penn Aquatics-MA       21.28      22.95    9  
 10 Walsh, Keira               8 Penn Aquatics-MA       22.53      23.54    7  
 11 Tsiobikas, Thalia J        8 WCAC-MA                23.88      23.79    6  
 12 Loeb, Sydney P             8 SWAC                   24.85      23.98    5  
 13 Majewski, Maddie J         7 SWAC                   23.61      24.30    4  
 14 Fee, Abby H                8 SWAC                      NT      24.43    3  
 15 Rizzuto, Jacque            8 NAAC-MA                22.70      24.73    2  
 16 Sutherland, Amelia         7 Nac-MA                 28.56      25.87    1  
 17 Fiander, Lila E            7 CBAC                      NT      27.82  
 18 Lott, Lilly                8 Penn Aquatics-MA       30.53      29.94  
 19 Westerman, Reese L         5 PVAC-MA                   NT      31.34  
 20 Brazer, Charlotte          6 WCAC-MA                   NT      32.14  
 21 Volynsky, Alice H          6 HHAA-MA                32.75      36.19  
 
Event 13  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke, Gavin             10 PWAC-MA                38.00      36.69   20  
  2 Boles, Andrew             10 WCAC-MA                39.00      38.93   17  
  3 Murray, Dane C            10 WCAC-MA                42.09      40.64   16  
  4 McElrath, Walker M         9 SWAC                   41.26      41.07   15  
  5 Albinsky, David A          9 CR-MA                  43.30      41.74   14  
  6 Schnapf, Aidan M           9 CBAC                   46.46      44.58   13  
  7 Finn, Gabriel E           10 NPAC-MA                47.66      46.62   12  
  8 McCallion, Samuel J        9 SWAC                   50.02      48.10   11  
  9 Buonato, Justin A          9 HHAA-MA                50.65      48.21    9  
 10 Wojnovich, Brady K        10 CR-MA                     NT      49.07    7  
 11 Kline, Christopher A      10 SWAC                 1:02.01      56.51    6  
 12 Lurie, Edwin               9 CAC-MA                    NT      58.37    5  
 13 Sethukarthy, Akhil         9 SWAC                 1:39.58    1:31.35    4  
 
Event 14  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuo, Jessica Y            10 SWAC                      NT      33.84   20  
  2 Lawton, Valerie           10 Penn Aquatics-MA       38.48      40.16   16.5
  2 Parker, Hannah I          10 HHAA-MA                40.15      40.16   16.5
  4 Jucewicz, Brianna L       10 SWAC                   40.34      40.29   15  
  5 Stark, Heather E          10 CBAC                      NT      41.40   14  
  6 Conti, Amanda              9 PWAC-MA                40.94      41.87   13  
  7 Suko, Caroline E           9 CBAC                      NT      42.43   12  
  8 Stark, Ilene R            10 CBAC                      NT      42.98   11  
  9 McCallion, Eve R          10 SWAC                   43.70      43.40    9  
 10 Fazio, Mia H              10 HHAA-MA                44.49      43.94    7  
 11 Di Gregorio, Abigail N     9 CBAC                      NT      44.33    6  
 12 Dugan, Joey               10 CAC-MA                    NT      45.92    5  
 13 Rubin, Regan C             9 HHAA-MA                47.55      46.39    4  
 14 Muller, Alexis M          10 CR-MA                     NT      47.59    3  
 15 Chelius, Larissa A        10 SWAC                   48.83      50.63    2  
 16 Einset, Elli               9 CBAC                      NT      50.81    1  
 17 Exler, Grace               9 NPAC-MA                49.21      51.01  
 18 Melinson, Alana R          9 UNAT-MA                   NT      51.23  
 19 Rosinski, Samantha         9 SWAC                   54.73      51.63  
 20 Karpf, Lana                9 Nac-MA               1:03.39      52.00  
 21 Halner, Kayleigh E        10 SWAC                   48.65      53.89  
 22 Rubin, Abby R             10 HHAA-MA                56.03      56.87  
 23 Pye, Julia E               9 SWAC                 1:09.34      57.09  
 24 Blannett, Mallory K        9 PR-MA                     NT      57.22  
 25 Wanko, Calise J            9 SWAC                      NT      58.06  
 26 Knapp, Hannah              9 Nac-MA               1:05.39    1:05.74  
 27 Abraham, Olivia           10 Nac-MA                    NT    1:12.23  
 -- Sarrasin, Kailey          10 HHAA-MA                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 15  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsaturyan, Alec            8 PWAC-MA                18.16      18.31   20  
  2 Westerman, Ryan C          7 PVAC-MA                27.04      22.45   17  
  3 Mislan, Jack B             8 CBAC                      NT      22.90   16  
  4 Tsaturyan, Aiden           7 PWAC-MA                24.57      26.82   15  
  5 Finn, Jake T               8 NPAC-MA                30.74      27.91   14  
  6 Kim, Alex G                8 UMAC-MA                36.87      28.01   13  
  7 Thomas, Ryan P             7 HHAA-MA                40.93      28.88   12  
  8 Yim, Harrison D            8 SWAC                   26.38      31.26   11  
  9 Hemmer, Julian             7 Nac-MA                    NT      32.31    9  
 10 Ricciardi, James P         6 PR-MA                  36.89      40.66    7  
 -- Rosen, Jack                8 PWAC-MA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Gillis, Cameron            7 PR-MA                  47.73         DQ  
      Alternating Kick
 
Event 16  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Sarah E            7 HHAA-MA                16.63      16.87   20  
  2 Bing, Sara                 8 Penn Aquatics-MA       17.90      17.75   17  
  3 Ricciardi, Allyson J       8 PR-MA                  17.94      18.05   16  
  4 Dudkina, Elena V           8 SWAC                   19.31      18.68   15  
  5 Boles, Karly               8 WCAC-MA                21.00      18.78   14  
  6 Dobson, Kennedi            7 Penn Aquatics-MA       22.20      19.42   13  
  7 Tsiobikas, Thalia J        8 WCAC-MA                22.25      20.92   12  
  8 Jackson, Elizabeth         8 Penn Aquatics-MA       23.12      22.13   11  
  9 Norton, Jasmine E          8 NPAC-MA                   NT      22.32    9  
 10 Walsh, Keira               8 Penn Aquatics-MA       25.27      23.54    7  
 11 Piscopo, Gianna            8 WCAC-MA                23.62      23.71    6  
 12 Loeb, Sydney P             8 SWAC                   23.47      25.79    5  
 13 Fiander, Lila E            7 CBAC                      NT      25.80    4  
 14 Turturro, Leah A           8 SWAC                   31.18      27.21    3  
 15 Majewski, Maddie J         7 SWAC                   25.13      27.60    2  
 16 Fee, Abby H                8 SWAC                      NT      28.18    1  
 
Event 17  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke, Gavin             10 PWAC-MA                38.00      35.79   20  
  2 Shilling, Tyler            9 WCAC-MA                43.19      42.06   17  
  3 Albinsky, David A          9 CR-MA                  42.06      42.24   16  
  4 Finn, Gabriel E           10 NPAC-MA                45.44      43.49   15  
  5 Murray, Dane C            10 WCAC-MA                45.09      46.35   14  
  6 McElrath, Walker M         9 SWAC                   45.64      47.15   13  
  7 Schnapf, Aidan M           9 CBAC                      NT      51.32   12  
  8 Simon, Eric L              9 SWAC                   53.97      51.98   11  
  9 McCallion, Samuel J        9 SWAC                   58.83      57.36    9  
 10 Donnelly, Liam J           9 CBAC                      NT    1:00.88    7  
 -- Ho-Chen, Forest           10 Nac-MA                    NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Kline, Christopher A      10 SWAC                 1:19.27         DQ  
      Alternating Kick
 -- Kalikhman, Brenden M       9 CR-MA                     NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Event 18  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Hannah I          10 HHAA-MA                35.35      35.78   20  
  2 Reteneller, Riley T       10 SWAC                   38.02      38.33   17  
  3 McDonough, Grace R        10 HHAA-MA                45.10      39.53   16  
  4 Stark, Heather E          10 CBAC                      NT      40.61   15  
  5 Conti, Amanda              9 PWAC-MA                42.83      40.72   14  
  6 Rosa, Gina T              10 MAC                    40.08      41.39   13  
  7 Jucewicz, Brianna L       10 SWAC                   43.93      43.00   12  
  8 Urbanek, Makenna D        10 CBAC                      NT      43.20   11  
  9 Chelius, Larissa A        10 SWAC                   47.77      44.07    9  
 10 Tamburrino, Mia           10 CAC-MA                    NT      44.08    7  
 11 Rubin, Regan C             9 HHAA-MA                50.37      45.18    6  
 12 Sarrasin, Kailey          10 HHAA-MA                   NT      45.31    5  
 13 Suko, Caroline E           9 CBAC                      NT      45.65    4  
 14 McCallion, Eve R          10 SWAC                   42.22      45.87    3  
 15 Stark, Ilene R            10 CBAC                      NT      49.73    2  
 16 Dugan, Joey               10 CAC-MA                    NT      50.85    1  
 17 Di Gregorio, Abigail N     9 CBAC                      NT      51.94  
 18 Rubin, Abby R             10 HHAA-MA                51.56      52.26  
 19 Stephenson, Mckenzie R     9 CBAC                      NT      55.61  
 20 Exler, Grace               9 NPAC-MA                57.78      56.82  
 21 Einset, Elli               9 CBAC                      NT      57.29  
 22 Halner, Kayleigh E        10 SWAC                   51.94      59.10  
 23 Rosinski, Samantha         9 SWAC                 1:07.89    1:06.30  
 -- Blannett, Mallory K        9 PR-MA                  56.52         DQ  
      Alternating Kick
 
Event 19  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsaturyan, Alec            8 PWAC-MA                34.64      38.22   20  
  2 Volynsky, Noah B           8 CR-MA                     NT      38.59   17  
  3 Lukomski-Pizzo, Nigel Z    8 CR-MA                  44.28      38.69   16  
  4 Mislan, Jack B             8 CBAC                      NT      38.99   15  
  5 Mangan, Connor P           8 SWAC                      NT      40.38   14  
  6 Westerman, Ryan C          7 PVAC-MA                45.95      42.80   13  
  7 Finn, Jake T               8 NPAC-MA                49.48      45.40   12  
  8 Tsaturyan, Aiden           7 PWAC-MA                48.10      46.46   11  
  9 McGrath, Francis C         8 SWAC                      NT      49.38    9  
 10 McCormick, Connor          8 Nac-MA               1:07.16      50.53    7  
 11 Lombardi, Logan            8 Nac-MA                    NT      58.81    6  
 12 Kim, Alex G                8 UMAC-MA                59.78      59.82    5  
 13 Hemmer, Julian             7 Nac-MA                    NT    1:03.72    4  
 14 Crothers, Griffin H        8 PVAC-MA                   NT    1:07.57    3  
 15 Summer, Josh               7 HHAA-MA              1:05.96    1:09.65    2  
 
Event 20  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Sarah E            7 HHAA-MA                32.59      33.47   20  
  2 Dudkina, Elena V           8 SWAC                      NT      36.42   17  
  3 Ricciardi, Allyson J       8 PR-MA                     NT      36.88   16  
  4 Norton, Jasmine E          8 NPAC-MA                   NT      37.48   15  
  5 Bing, Sara                 8 Penn Aquatics-MA       38.46      38.15   14  
  6 Dobson, Kennedi            7 Penn Aquatics-MA       40.92      39.40   13  
  7 Walsh, Keira               8 Penn Aquatics-MA       42.06      39.52   12  
  8 Fazio, Ellie S             8 HHAA-MA                42.91      41.45   11  
  9 Rizzuto, Jacque            8 NAAC-MA                45.26      41.97    9  
 10 Piscopo, Gianna            8 WCAC-MA                43.76      43.27    7  
 11 Majewski, Maddie J         7 SWAC                      NT      44.31    6  
 12 Loeb, Sydney P             8 SWAC                      NT      45.23    5  
 13 Jackson, Elizabeth         8 Penn Aquatics-MA       47.05      46.83    4  
 14 Fiander, Lila E            7 CBAC                      NT      50.11    3  
 15 Turturro, Leah A           8 SWAC                      NT      53.05    2  
 16 Brazer, Charlotte          6 WCAC-MA                   NT    1:05.79    1  
 
Event 21  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke, Gavin             10 PWAC-MA                31.00      30.09   20  
  2 Boles, Andrew             10 WCAC-MA                34.00      33.80   17  
  3 Shilling, Tyler            9 WCAC-MA                34.94      35.06   16  
  4 Albinsky, David A          9 CR-MA                  36.21      35.35   15  
  5 Finn, Gabriel E           10 NPAC-MA                36.34      35.61   14  
  6 Murray, Dane C            10 WCAC-MA                36.09      35.67   13  
  7 Wojnovich, Brady K        10 CR-MA                     NT      39.32   12  
  8 McElrath, Walker M         9 SWAC                   35.05      40.08   11  
  9 Schnapf, Aidan M           9 CBAC                   39.10      40.59    9  
 10 McCallion, Samuel J        9 SWAC                   40.22      42.86    7  
 11 Buonato, Justin A          9 HHAA-MA                43.47      43.77    6  
 12 Kozlowski, Kyle           10 Penn Aquatics-MA          NT      44.14    5  
 13 Kalikhman, Brenden M       9 CR-MA                  46.96      45.02    4  
 14 Vignola, Zack             10 SWAC                   44.83      45.62    3  
 15 Donnelly, Liam J           9 CBAC                      NT      45.94    2  
 16 Teneralli, Evan           10 Nac-MA                    NT      46.80    1  
 17 Lurie, Edwin               9 CAC-MA                    NT      47.55  
 18 Ho-Chen, Forest           10 Nac-MA                 47.93      50.04  
 19 Kline, Christopher A      10 SWAC                   47.37      51.83  
 20 Sethukarthy, Akhil         9 SWAC                 1:13.70    1:19.87  
 
Event 22  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuo, Jessica Y            10 SWAC                      NT      29.94   20  
  2 Lawton, Valerie           10 Penn Aquatics-MA       31.99      32.19   17  
  3 Parker, Hannah I          10 HHAA-MA                32.81      32.72   16  
  4 Rosa, Gina T              10 MAC                    34.10      33.95   15  
  5 Stark, Heather E          10 CBAC                      NT      34.22   14  
  6 McDonough, Grace R        10 HHAA-MA                34.22      34.29   13  
  7 Goodling, Erin A          10 SWAC                   36.00      35.49   12  
  8 Conti, Amanda              9 PWAC-MA                35.22      36.16   11  
  9 Rubin, Regan C             9 HHAA-MA                37.33      36.19    9  
 10 Fazio, Mia H              10 HHAA-MA                36.86      36.58    7  
 11 Vargas, Charley           10 CAC-MA                    NT      36.80    6  
 12 Tamburrino, Mia           10 CAC-MA                    NT      37.19    5  
 13 Sarrasin, Kailey          10 HHAA-MA                   NT      37.35    4  
 14 Stark, Ilene R            10 CBAC                      NT      37.49    3  
 15 Jucewicz, Brianna L       10 SWAC                   35.16      38.11    2  
 16 Di Gregorio, Abigail N     9 CBAC                      NT      38.26    1  
 17 Dougherty, Kaitlyn M       9 SWAC                   39.56      38.33  
 18 McCallion, Eve R          10 SWAC                   35.05      38.45  
 19 Muller, Alexis M          10 CR-MA                  40.62      39.35  
 20 Suko, Caroline E           9 CBAC                      NT      39.66  
 21 Urbanek, Makenna D        10 CBAC                      NT      39.83  
 22 Melinson, Alana R          9 UNAT-MA                   NT      40.90  
 23 Exler, Grace               9 NPAC-MA                38.73      41.12  
 24 Suresh, Sahitya           10 PVAC-MA                48.08      42.74  
 25 Einset, Elli               9 CBAC                      NT      43.69  
 26 Blannett, Mallory K        9 PR-MA                  40.83      45.47  
 27 Stephenson, Mckenzie R     9 CBAC                      NT      45.93  
 28 Karpf, Lana                9 Nac-MA                 48.62      46.45  
 29 Halner, Kayleigh E        10 SWAC                   39.43      46.94  
 30 Pye, Julia E               9 SWAC                   50.12      50.07  
 31 Ma, Faith                 10 Nac-MA                    NT      50.49  
 32 Walsh, Maddie N            9 SWAC                      NT      51.75  
 33 Gosling, Maddie           10 Nac-MA                    NT      53.07  
 34 Wanko, Calise J            9 SWAC                      NT      53.30  
 35 Knapp, Hannah              9 Nac-MA               1:03.77    1:01.52  
 36 Abraham, Olivia           10 Nac-MA                    NT    1:05.44  
 
Event 23  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Trevor J         12 CR-MA                1:09.83    1:01.73   20  
  2 Nguyen, Cody T            11 UMAC-MA                   NT    1:05.50   17  
  3 Thron, Eric W             12 HHAA-MA              1:12.32    1:07.29   16  
  4 Kim, Joshua B             12 SWAC                      NT    1:12.48   15  
  5 McCallion, Max R          11 SWAC                      NT    1:13.18   14  
  6 Lee, Aidan J              11 SWAC                      NT    1:13.20   13  
  7 Vignola, Hunter L         12 SWAC                      NT    1:15.83   12  
  8 Maeglin, Harry J          12 CBAC                      NT    1:16.75   11  
  9 Shevchuk, Anthony L       12 SWAC                      NT    1:19.14    9  
 10 Park, Yu M                11 SWAC                      NT    1:21.59    7  
 11 Rottmann, Blake A         12 SWAC                      NT    1:22.13    6  
 12 Gallo, Sebastian J        11 PVAC-MA                   NT    1:31.13    5  
 13 Gallo, Rory G             11 PVAC-MA                   NT    1:36.20    4  
 14 Carmichael, Colin         11 CAC-MA                    NT    1:38.01    3  
 15 Shin, Samuel J            11 SWAC                      NT    1:38.98    2  
 16 Fayette, Justin R         12 SWAC                      NT    1:45.36    1  
 
Event 24  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yim, Natalie S            12 SWAC                      NT    1:02.19   20  
  2 Sheehan, Riley E          11 HHAA-MA              1:05.43    1:02.97   17  
  3 Stim, Caroline J          12 SWAC                      NT    1:03.86   16  
  4 McElrath, Olivia R        11 SWAC                      NT    1:04.38   15  
  5 DeWees, Kaitlyn           12 Penn Aquatics-MA     1:05.61    1:04.59   14  
  6 Bing, Olivia              11 Penn Aquatics-MA     1:12.78    1:06.53   13  
  7 Rosta, Ryleigh K          12 SWAC                      NT    1:07.22   12  
  8 Riegel, Julia K           11 SWAC                      NT    1:08.19   11  
  9 Broadhead, Abigail C      12 NPAC-MA              1:12.90    1:09.59    9  
 10 Dolan, Celia              12 Penn Aquatics-MA     1:13.67    1:12.50    7  
 11 Karpf, Skylar             11 Nac-MA               1:26.48    1:12.52    6  
 12 Christie, Caitlyn M       12 SWAC                      NT    1:18.75    5  
 13 Sayre, Hannah G           11 PR-MA                1:31.12    1:21.56    4  
 14 Curran, Morgan            12 Penn Aquatics-MA     1:29.39    1:27.08    3  
 
Event 25  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kang, Nicholas            13 WCAC-MA                57.66      55.49   20  
  2 Mislan, Trevor B          13 CBAC                   57.85      55.58   17  
  3 Lee, Brian J              14 SWAC                      NT      57.53   16  
  4 Huuki, Erik D             13 CBAC                      NT      57.91   15  
  5 McElrath, Chip A          14 SWAC                      NT      58.84   14  
  6 Wells, Jesse              13 Penn Aquatics-MA       59.05      58.85   13  
  7 Alt, Gerritt C            13 CR-MA                1:04.80    1:01.97   12  
  8 Woltman, Zachariah        13 Penn Aquatics-MA     1:03.02    1:02.32   11  
  9 Shevchuk, Max M           14 SWAC                      NT    1:02.44    9  
 10 Gokhman, Jacob S          14 CR-MA                     NT    1:02.77    7  
 11 Szlaga, Damian            13 Penn Aquatics-MA     1:02.35    1:02.99    6  
 12 Birkbeck, Zachery T       13 CR-MA                1:07.68    1:04.36    5  
 13 Martin, Cole C            13 SWAC                      NT    1:04.42    4  
 14 Kim, Andrew               13 Penn Aquatics-MA     1:04.03    1:04.98    3  
 15 McNeill, Michael J        13 PVAC-MA              1:06.56    1:06.09    2  
 16 Korzeb, Walter            14 Penn Aquatics-MA     1:05.56    1:06.40    1  
 17 Jaggard, Kyle D           14 CR-MA                     NT    1:06.45  
 18 Pohl, Daniel A            13 SWAC                      NT    1:07.63  
 19 Parrillo, Frank           13 Nac-MA                    NT    1:23.75  
 20 Ott, Andrew               13 Nac-MA                    NT    1:32.54  
 
Event 26  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shiroff, Sayde M          13 CBAC                      NT      59.13   20  
  2 Kosko, Cate               14 Penn Aquatics-MA       59.58    1:00.79   17  
  3 Button, Kaitie M          14 SWAC                      NT    1:02.99   16  
  4 Doucette, Madeline        13 Penn Aquatics-MA     1:04.73    1:03.08   15  
  5 Bracey, Lauren E          13 CR-MA                1:02.09    1:03.46   14  
  6 Caddick, Abby M           14 SWAC                      NT    1:03.88   13  
  7 Wozniak, Sarah M          13 CR-MA                     NT    1:04.65   12  
  8 Shokoufandeh, Mina M      13 CBAC                      NT    1:04.67   11  
  9 Kearns, Abigail           13 CBAC                      NT    1:05.03    9  
 10 Peacock, Victoria R       13 SWAC                      NT    1:05.37    7  
 11 Connor, Chloe             14 Penn Aquatics-MA     1:03.77    1:05.76    6  
 12 Bekes, Emma M             13 SWAC                      NT    1:05.84    5  
 13 Worthington, Grace G      14 SWAC                      NT    1:06.57    4  
 14 Connor, Olivia            13 Penn Aquatics-MA     1:05.39    1:06.60    3  
 15 Blagojevic, Andgelina     14 CAC-MA                    NT    1:08.44    2  
 16 Krentz, Madeline A        13 PVAC-MA              1:15.84    1:10.13    1  
 17 Charlton, Lauren A        13 SWAC                      NT    1:12.39  
 18 Chelius, Claire E         13 SWAC                      NT    1:13.25  
 19 Fink, Caleigh E           13 SWAC                      NT    1:24.22  
 20 Cramer, Abigail M         13 CR-MA                     NT    1:24.28  
 
Event 27  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Trevor J         12 CR-MA                  33.59      36.17   20  
  2 Engel, Luke M             12 NPAC-MA                39.07      37.20   17  
  3 Nguyen, Cody T            11 UMAC-MA                41.81      38.82   16  
  4 Naraga, Wilfred L         12 UMAC-MA                41.69      39.28   15  
  5 Vignola, Hunter L         12 SWAC                   43.49      41.44   14  
  6 Lukomski-Pizzo, Derrick   11 CR-MA                  45.22      41.84   13  
  7 Cheng, Louis M            12 SWAC                   44.75      41.92   12  
  8 Havaka, Alexei V          11 SWAC                   45.19      42.57   11  
  9 Thompson, Sean A          11 CBAC                      NT      43.88    9  
 10 Maeglin, Harry J          12 CBAC                      NT      44.51    7  
 11 Hermann, Michael          12 CAC-MA                    NT      45.13    6  
 12 Park, Yu M                11 SWAC                   46.44      45.32    5  
 13 Kim, Joshua B             12 SWAC                   50.10      45.94    4  
 14 Silber, Blake C           11 CR-MA                     NT      46.19    3  
 15 Shapiro, Mitchell         12 CAC-MA                    NT      46.89    2  
 16 Rottmann, Blake A         12 SWAC                   54.18      50.09    1  
 17 Shevchuk, Anthony L       12 SWAC                   53.71      50.39  
 18 Kulick, Logan H           11 SWAC                   51.34      51.08  
 19 Boyd, Daniel C            11 WCAC-MA                51.54      51.21  
 20 Warren, Benjamin M        12 SWAC                   50.63      51.47  
 21 Shin, Samuel J            11 SWAC                   58.46      58.04  
 22 Gallo, Rory G             11 PVAC-MA                55.54      58.48  
 23 Tran, James D             11 PVAC-MA                   NT      59.35  
 24 Sanner, Jaden             11 Penn Aquatics-MA          NT    1:01.83  
 25 Gallo, Sebastian J        11 PVAC-MA              1:03.57    1:03.40  
 -- Pressman, Ryan M          11 SWAC                      NT         DQ  
      One hand touch
 -- Stedman, Sam              11 MAC                       NT         DQ  
      One hand touch
 -- Carmichael, Colin         11 CAC-MA                    NT         DQ  
      Scissors kick
 
Event 28  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodling, Kaylin P        11 SWAC                   39.75      37.97   20  
  2 Riegel, Julia K           11 SWAC                   38.69      38.13   17  
  3 Goodwin, Shannon R        11 SWAC                   40.97      39.37   16  
  4 Yim, Natalie S            12 SWAC                   40.77      40.23   15  
  5 Chang, Vianne             12 SWAC                      NT      40.54   14  
  6 Stim, Caroline J          12 SWAC                   41.27      40.67   13  
  7 McElrath, Olivia R        11 SWAC                   41.14      41.19   12  
  8 Rosta, Ryleigh K          12 SWAC                   43.36      42.06   11  
  9 Wozniak, Rachel G         11 CR-MA                     NT      42.57    9  
 10 Bing, Olivia              11 Penn Aquatics-MA       43.52      43.22    7  
 11 Dolan, Celia              12 Penn Aquatics-MA       45.51      43.28    6  
 12 Hasegawa, Kate E          12 SWAC                   44.33      43.64    5  
 13 Green, Rosemary j         11 HHAA-MA                48.19      44.31    4  
 14 Munoz, Carolyn E          11 SWAC                   46.46      44.50    3  
 15 Broadhead, Abigail C      12 NPAC-MA                50.39      45.10    2  
 16 Korzeb, Keira             12 Penn Aquatics-MA       45.41      45.33    1  
 17 Karpf, Skylar             11 Nac-MA                 49.38      45.38  
 18 Sullivan, Maggie J        11 PVAC-MA                45.71      46.27  
 19 Meehan, Paige M           11 CBAC                      NT      46.52  
 20 Christie, Caitlyn M       12 SWAC                   51.28      48.56  
 21 Iadonisi, Bella           12 SWAC                      NT      49.43  
 22 Sayre, Hannah G           11 PR-MA                  49.07      51.20  
 23 Wise, Stella              11 Nac-MA                 54.41      52.00  
 24 Curran, Morgan            12 Penn Aquatics-MA       55.35      54.56  
 25 Dougherty, Mikaela        11 SWAC                   57.88      58.92  
 26 Suko, Anya F              11 CBAC                      NT      59.56  
 
Event 29  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mislan, Trevor B          13 CBAC                 1:10.23    1:09.05   20  
  2 Kang, Nicholas            13 WCAC-MA              1:14.46    1:14.45   17  
  3 Kim, Andrew               13 Penn Aquatics-MA     1:16.67    1:14.67   16  
  4 Wells, Jesse              13 Penn Aquatics-MA     1:18.05    1:18.07   15  
  5 Szlaga, Damian            13 Penn Aquatics-MA     1:18.02    1:18.19   14  
  6 Lee, Brian J              14 SWAC                 1:18.02    1:19.23   13  
  7 Gokhman, Jacob S          14 CR-MA                     NT    1:20.91   12  
  8 Disbrow, Mark A           13 CR-MA                     NT    1:25.30   11  
  9 Pohl, Daniel A            13 SWAC                 1:27.94    1:25.51    9  
 10 Shevchuk, Max M           14 SWAC                 1:27.61    1:26.04    7  
 11 Chen, Jason W             13 SWAC                 1:29.63    1:27.83    6  
 12 Woltman, Zachariah        13 Penn Aquatics-MA     1:27.32    1:28.08    5  
 13 Korzeb, Walter            14 Penn Aquatics-MA     1:26.07    1:28.37    4  
 14 Jaggard, Kyle D           14 CR-MA                     NT    1:29.64    3  
 15 Parrillo, Frank           13 Nac-MA                    NT    1:59.22    2  
 
Event 30  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shokoufandeh, Mina M      13 CBAC                      NT    1:15.74   20  
  2 Doucette, Madeline        13 Penn Aquatics-MA     1:24.55    1:16.66   17  
  3 Curtis, Stephanie A       13 CBAC                      NT    1:17.29   16  
  4 Shiroff, Sayde M          13 CBAC                      NT    1:17.37   15  
  5 Mikhalev, Vitalina        13 CBAC                      NT    1:19.93   14  
  6 Caddick, Abby M           14 SWAC                      NT    1:22.47   13  
  7 McDonough, Aubrey E       14 HHAA-MA              1:25.64    1:22.56   12  
  8 Peacock, Victoria R       13 SWAC                 1:27.97    1:24.67   11  
  9 Charlton, Lauren A        13 SWAC                 1:32.84    1:25.96    9  
 10 Kearns, Abigail           13 CBAC                      NT    1:26.78    7  
 11 Worthington, Grace G      14 SWAC                 1:30.14    1:29.05    6  
 12 Kosko, Cate               14 Penn Aquatics-MA     1:35.32    1:32.05    5  
 13 Blagojevic, Andgelina     14 CAC-MA                    NT    1:36.09    4  
 
Event 31  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Trevor J         12 CR-MA                  33.68      32.33   20  
  2 Naraga, Wilfred L         12 UMAC-MA                34.01      32.54   17  
  3 Kircher, Ryan W           12 SWAC                      NT      33.41   16  
  4 Thron, Eric W             12 HHAA-MA                35.60      33.85   15  
  5 Engel, Luke M             12 NPAC-MA                36.18      35.15   14  
  6 Lukomski-Pizzo, Derrick   11 CR-MA                  35.20      35.47   13  
  7 Havaka, Alexei V          11 SWAC                   40.62      37.74   12  
  8 Wallace, Cameron J        12 SWAC                   39.56      37.97   11  
  9 Piscopo, Nicholas         12 WCAC-MA                40.81      38.76    9  
 10 McCallion, Max R          11 SWAC                   39.21      38.82    7  
 11 Park, Yu M                11 SWAC                   41.52      40.96    6  
 12 Thompson, Sean A          11 CBAC                      NT      42.67    5  
 13 Kim, Joshua B             12 SWAC                   42.95      42.76    4  
 14 Vignola, Hunter L         12 SWAC                   42.68      43.20    3  
 15 Maeglin, Harry J          12 CBAC                      NT      43.59    2  
 16 Kulick, Logan H           11 SWAC                   48.87      46.17    1  
 17 Rottmann, Blake A         12 SWAC                   43.94      46.35  
 18 Warren, Benjamin M        12 SWAC                   50.59      47.05  
 19 Shevchuk, Anthony L       12 SWAC                   48.97      48.61  
 20 Boyd, Daniel C            11 WCAC-MA                43.32      48.70  
 21 Shapiro, Mitchell         12 CAC-MA                    NT      51.26  
 22 Fayette, Justin R         12 SWAC                   48.09      54.92  
 23 Tran, James D             11 PVAC-MA                   NT      55.11  
 24 Gallo, Rory G             11 PVAC-MA                52.32      56.03  
 25 Shin, Samuel J            11 SWAC                   54.78      57.85  
 26 Pressman, Ryan M          11 SWAC                      NT      58.35  
 -- Silber, Blake C           11 CR-MA                  46.03         DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Kumar, Shree              11 Nac-MA                    NT         DQ  
      Non-continuous turning action
 -- Sanner, Jaden             11 Penn Aquatics-MA          NT         DQ  
      No touch at turn
 
Event 32  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodling, Kaylin P        11 SWAC                   33.48      32.28   20  
  2 Sheehan, Riley E          11 HHAA-MA                33.75      33.65   17  
  3 Bing, Olivia              11 Penn Aquatics-MA       36.18      35.20   16  
  4 Broadhead, Abigail C      12 NPAC-MA                34.81      35.33   15  
  5 DiSalvo, Lindsay E        11 MAC                    35.64      35.36   14  
  6 DeWees, Kaitlyn           12 Penn Aquatics-MA       35.06      35.65   13  
  7 Goodwin, Shannon R        11 SWAC                   36.48      36.08   12  
  8 Korzeb, Keira             12 Penn Aquatics-MA       37.85      37.16   11  
  9 Hasegawa, Kate E          12 SWAC                   38.13      37.48    9  
 10 Stim, Caroline J          12 SWAC                   37.05      37.72    7  
 11 Rosen, Rachel             11 HHAA-MA                40.75      38.45    6  
 12 Chang, Vianne             12 SWAC                      NT      38.72    5  
 13 Munoz, Carolyn E          11 SWAC                   44.70      40.48    4  
 14 Karpf, Skylar             11 Nac-MA                 44.85      41.26    3  
 15 Liu, Amy T                11 SWAC                   41.58      41.45    2  
 16 Dolan, Celia              12 Penn Aquatics-MA       42.00      42.85    1  
 17 Meehan, Paige M           11 CBAC                      NT      42.94  
 18 Sullivan, Maggie J        11 PVAC-MA                41.87      43.08  
 19 Curran, Morgan            12 Penn Aquatics-MA       42.67      43.92  
 20 Iadonisi, Bella           12 SWAC                      NT      44.07  
 21 Sayre, Hannah G           11 PR-MA                  41.17      44.13  
 22 Suko, Anya F              11 CBAC                      NT      45.88  
 23 Dougherty, Mikaela        11 SWAC                   49.93      48.08  
 24 Christie, Caitlyn M       12 SWAC                   46.96      49.25  
 25 Green, Rosemary j         11 HHAA-MA                54.54      53.20  
 -- Wozniak, Rachel G         11 CR-MA                     NT         DQ  
      Non-continuous turning action
 
Event 33  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElrath, Chip A          14 SWAC                 1:09.22    1:08.30   20  
  2 Disbrow, Mark A           13 CR-MA                     NT    1:11.75   17  
  3 Birkbeck, Zachery T       13 CR-MA                     NT    1:13.23   16  
  4 Szlaga, Damian            13 Penn Aquatics-MA     1:13.81    1:13.64   15  
  5 Korzeb, Walter            14 Penn Aquatics-MA     1:13.31    1:15.78   14  
  6 Woltman, Zachariah        13 Penn Aquatics-MA     1:14.16    1:16.04   13  
  7 McNeill, Michael J        13 PVAC-MA              1:21.75    1:20.74   12  
  8 Martin, Cole C            13 SWAC                 1:21.03    1:21.08   11  
  9 Parrillo, Frank           13 Nac-MA                    NT    1:50.51    9  
 10 Ott, Andrew               13 Nac-MA               1:03.62    1:57.12    7  
 
Event 34  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curtis, Stephanie A       13 CBAC                      NT    1:06.27   20  
  2 Shiroff, Sayde M          13 CBAC                      NT    1:08.49   17  
  3 Kosko, Cate               14 Penn Aquatics-MA     1:09.10    1:11.57   16  
  4 Mikhalev, Vitalina        13 CBAC                      NT    1:12.05   15  
  5 Button, Kaitie M          14 SWAC                      NT    1:12.18   14  
  6 Shokoufandeh, Mina M      13 CBAC                      NT    1:12.45   13  
  7 Doucette, Madeline        13 Penn Aquatics-MA     1:12.51    1:13.35   12  
  8 Caddick, Abby M           14 SWAC                      NT    1:13.39   11  
  9 Bracey, Lauren E          13 CR-MA                1:14.09    1:14.64    9  
 10 Kearns, Abigail           13 CBAC                      NT    1:16.01    7  
 11 Connor, Chloe             14 Penn Aquatics-MA     1:14.23    1:16.19    6  
 12 Bekes, Emma M             13 SWAC                 1:15.60    1:16.35    5  
 13 McDonough, Aubrey E       14 HHAA-MA              1:17.99    1:18.05    4  
 14 Connor, Olivia            13 Penn Aquatics-MA     1:20.36    1:18.39    3  
 15 Worthington, Grace G      14 SWAC                 1:19.92    1:18.68    2  
 16 Blagojevic, Andgelina     14 CAC-MA                    NT    1:19.29    1  
 17 Madulapally, Laya R       13 SWAC                 1:24.52    1:22.34  
 18 Krentz, Madeline A        13 PVAC-MA                   NT    1:24.38  
 19 Charlton, Lauren A        13 SWAC                 1:24.95    1:27.11  
 20 Fink, Caleigh E           13 SWAC                      NT    1:30.79  
 21 Cramer, Abigail M         13 CR-MA                     NT    1:35.75  
 
Event 35  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Cody T            11 UMAC-MA                36.55      32.08   20  
  2 Naraga, Wilfred L         12 UMAC-MA                32.67      32.27   17  
  3 Kircher, Ryan W           12 SWAC                      NT      34.07   16  
  4 McCallion, Max R          11 SWAC                   41.45      36.91   15  
  5 Wallace, Cameron J        12 SWAC                   38.23      37.05   14  
  6 Piscopo, Nicholas         12 WCAC-MA                39.92      38.63   13  
  7 Thron, Eric W             12 HHAA-MA                39.98      38.65   12  
  8 Kim, Joshua B             12 SWAC                   41.95      40.67   11  
  9 Lee, Aidan J              11 SWAC                   44.38      41.65    9  
 10 Rottmann, Blake A         12 SWAC                   46.63      42.70    7  
 11 Thompson, Sean A          11 CBAC                      NT      42.80    6  
 12 Boyd, Daniel C            11 WCAC-MA                40.03      43.01    5  
 13 Havaka, Alexei V          11 SWAC                   46.40      43.11    4  
 14 Hermann, Michael          12 CAC-MA                    NT      45.67    3  
 15 Shin, Samuel J            11 SWAC                 1:03.92    1:03.29    2  
 -- Gallo, Sebastian J        11 PVAC-MA                57.18         DQ  
 -- Kulick, Logan H           11 SWAC                   45.39         DQ  
 
Event 36  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Shannon R        11 SWAC                   33.39      31.90   20  
  2 Yim, Natalie S            12 SWAC                   32.34      32.10   17  
  3 DeWees, Kaitlyn           12 Penn Aquatics-MA       32.08      32.19   16  
  4 McElrath, Olivia R        11 SWAC                   34.28      33.72   15  
  5 Hasegawa, Kate E          12 SWAC                   34.64      34.89   14  
  6 Korzeb, Keira             12 Penn Aquatics-MA       36.21      34.98   13  
  7 Wozniak, Rachel G         11 CR-MA                     NT      35.76   12  
  8 Broadhead, Abigail C      12 NPAC-MA                36.83      36.35   11  
  9 DiSalvo, Lindsay E        11 MAC                    37.86      36.65    9  
 10 Rosta, Ryleigh K          12 SWAC                   37.60      36.67    7  
 11 Rosen, Rachel             11 HHAA-MA                38.44      36.77    6  
 12 Riegel, Julia K           11 SWAC                   38.05      36.78    5  
 13 Chang, Vianne             12 SWAC                      NT      38.05    4  
 14 Iadonisi, Bella           12 SWAC                      NT      41.80    3  
 15 Munoz, Carolyn E          11 SWAC                   41.71      43.24    2  
 16 Suko, Anya F              11 CBAC                      NT      49.05    1  
 17 Dougherty, Mikaela        11 SWAC                   53.26      50.61  
 18 Christie, Caitlyn M       12 SWAC                   52.32      51.31  
 19 Wise, Stella              11 Nac-MA                 59.01      54.55  
 
Event 37  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElrath, Chip A          14 SWAC                 1:10.15    1:05.53   20  
  2 Wells, Jesse              13 Penn Aquatics-MA     1:13.05    1:09.93   17  
  3 Mislan, Trevor B          13 CBAC                 1:14.94    1:12.14   16  
  4 Shevchuk, Max M           14 SWAC                 1:14.67    1:14.03   15  
  5 Chen, Jason W             13 SWAC                 1:33.69    1:25.07   14  
 -- Alt, Gerritt C            13 CR-MA                1:07.98         DQ  
      False start
 
Event 38  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curtis, Stephanie A       13 CBAC                      NT    1:07.03   20  
  2 Mikhalev, Vitalina        13 CBAC                      NT    1:07.57   17  
  3 Shiroff, Sayde M          13 CBAC                      NT    1:07.93   16  
  4 Connor, Olivia            13 Penn Aquatics-MA     1:17.77    1:18.47   15  
  5 Connor, Chloe             14 Penn Aquatics-MA     1:18.25    1:18.85   14  
  6 Bracey, Lauren E          13 CR-MA                1:17.77    1:22.37   13  
  7 Bekes, Emma M             13 SWAC                 1:20.37    1:23.79   12  
  8 Chelius, Claire E         13 SWAC                 1:25.75    1:24.26   11  
  9 Madulapally, Laya R       13 SWAC                 1:28.28    1:28.81    9  
 10 Wozniak, Sarah M          13 CR-MA                     NT    1:29.96    7  
 
Event 39  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engel, Luke M             12 NPAC-MA                28.69      27.72   20  
  2 Johnson, Trevor J         12 CR-MA                  31.63      28.35   17  
  3 Kircher, Ryan W           12 SWAC                      NT      28.88   16  
  4 Thron, Eric W             12 HHAA-MA                30.30      29.87   15  
  5 Lukomski-Pizzo, Derrick   11 CR-MA                  30.74      30.19   14  
  6 Havaka, Alexei V          11 SWAC                   33.27      32.60   13  
  7 Cheng, Louis M            12 SWAC                   34.24      32.93   12  
  8 Piscopo, Nicholas         12 WCAC-MA                34.25      33.38   11  
  9 Kim, Joshua B             12 SWAC                   33.72      33.50    9  
 10 Lee, Aidan J              11 SWAC                   33.82      33.68    7  
 11 Rottmann, Blake A         12 SWAC                   34.69      34.14    6  
 12 Park, Yu M                11 SWAC                   36.11      35.06    5  
 13 Maeglin, Harry J          12 CBAC                      NT      35.14    4  
 14 Vignola, Hunter L         12 SWAC                   34.64      35.71    3  
 15 Shapiro, Mitchell         12 CAC-MA                    NT      35.88    2  
 16 Kulick, Logan H           11 SWAC                   37.89      36.09    1  
 17 Shevchuk, Anthony L       12 SWAC                   35.24      36.10  
 18 Silber, Blake C           11 CR-MA                  41.26      36.13  
 19 Thompson, Sean A          11 CBAC                      NT      36.74  
 20 Warren, Benjamin M        12 SWAC                   37.71      39.71  
 21 Stedman, Sam              11 MAC                    42.27      40.41  
 22 Gallo, Sebastian J        11 PVAC-MA                39.98      41.40  
 23 Gallo, Rory G             11 PVAC-MA                42.57      43.98  
 24 Buck, Quinn O             11 SWAC                   30.71      44.89  
 25 Sanner, Jaden             11 Penn Aquatics-MA          NT      47.47  
 26 Pressman, Ryan M          11 SWAC                      NT      51.41  
 27 Kumar, Shree              11 Nac-MA                    NT      52.77  
 
Event 40  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodling, Kaylin P        11 SWAC                   27.76      27.72   20  
  2 Sheehan, Riley E          11 HHAA-MA                28.47      28.82   17  
  3 Yim, Natalie S            12 SWAC                   29.04      29.27   16  
  4 Stim, Caroline J          12 SWAC                   28.88      29.62   15  
  5 Rosta, Ryleigh K          12 SWAC                   30.53      30.22   14  
  6 DeWees, Kaitlyn           12 Penn Aquatics-MA       29.66      30.33   13  
  7 Bing, Olivia              11 Penn Aquatics-MA       30.78      30.75   12  
  8 Goodwin, Shannon R        11 SWAC                   30.03      30.85   11  
  9 DiSalvo, Lindsay E        11 MAC                    32.75      31.11    9  
 10 McElrath, Olivia R        11 SWAC                   30.16      31.47    7  
 11 Karpf, Skylar             11 Nac-MA                 36.12      31.93    6  
 12 Rosen, Rachel             11 HHAA-MA                31.00      32.32    5  
 13 Dolan, Celia              12 Penn Aquatics-MA       31.63      32.41    4  
 14 Hasegawa, Kate E          12 SWAC                   32.42      33.37    3  
 15 Liu, Amy T                11 SWAC                   34.74      34.06    2  
 16 Meehan, Paige M           11 CBAC                      NT      34.86    1  
 17 Munoz, Carolyn E          11 SWAC                   35.16      35.11  
 18 Iadonisi, Bella           12 SWAC                      NT      35.46  
 19 Christie, Caitlyn M       12 SWAC                   36.66      37.05  
 20 Curran, Morgan            12 Penn Aquatics-MA       38.94      37.66  
 21 Sayre, Hannah G           11 PR-MA                  35.45      38.01  
 22 Sullivan, Maggie J        11 PVAC-MA                36.53      38.08  
 23 Dougherty, Mikaela        11 SWAC                   41.07      41.10  
 24 Suko, Anya F              11 CBAC                      NT      41.40  
 25 Wise, Stella              11 Nac-MA                 41.60      42.49  
 
Event 41  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kang, Nicholas            13 WCAC-MA                25.77      25.44   20  
  2 Lee, Brian J              14 SWAC                   26.28      26.36   17  
  3 McElrath, Chip A          14 SWAC                   27.19      26.76   16  
  4 Wells, Jesse              13 Penn Aquatics-MA       28.18      27.94   15  
  5 Alt, Gerritt C            13 CR-MA                  29.37      27.98   14  
  6 Szlaga, Damian            13 Penn Aquatics-MA       29.30      28.17   13  
  7 Gokhman, Jacob S          14 CR-MA                     NT      29.06   12  
  8 Birkbeck, Zachery T       13 CR-MA                  30.87      29.16   11  
  9 Shevchuk, Max M           14 SWAC                   28.51      29.26    9  
 10 Kim, Andrew               13 Penn Aquatics-MA       30.55      29.34    7  
 11 McNeill, Michael J        13 PVAC-MA                   NT      29.44    6  
 12 Disbrow, Mark A           13 CR-MA                     NT      29.71    5  
 13 Woltman, Zachariah        13 Penn Aquatics-MA       31.50      30.33    4  
 14 Martin, Cole C            13 SWAC                   30.10      30.57    3  
 15 Korzeb, Walter            14 Penn Aquatics-MA       32.15      30.94    2  
 16 Pohl, Daniel A            13 SWAC                   31.27      31.39    1  
 17 Jaggard, Kyle D           14 CR-MA                     NT      31.84  
 18 Parrillo, Frank           13 Nac-MA                 40.87      39.43  
 19 Ott, Andrew               13 Nac-MA                 51.72      45.19  
 
Event 42  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kosko, Cate               14 Penn Aquatics-MA          NT      28.00   20  
  2 Bracey, Lauren E          13 CR-MA                  27.18      28.64   17  
  3 Button, Kaitie M          14 SWAC                      NT      28.80   16  
  4 Curtis, Stephanie A       13 CBAC                      NT      28.81   15  
  5 Doucette, Madeline        13 Penn Aquatics-MA       28.75      29.13   14  
  6 Shokoufandeh, Mina M      13 CBAC                      NT      29.44   13  
  7 Peacock, Victoria R       13 SWAC                   30.15      29.55   12  
  8 Kearns, Abigail           13 CBAC                      NT      29.78   11  
  9 Caddick, Abby M           14 SWAC                      NT      29.84    9  
 10 Blagojevic, Andgelina     14 CAC-MA                    NT      30.03    7  
 11 Connor, Chloe             14 Penn Aquatics-MA       29.22      30.08    6  
 12 Connor, Olivia            13 Penn Aquatics-MA       29.73      30.52    5  
 13 Wozniak, Sarah M          13 CR-MA                     NT      30.61    4  
 14 Bekes, Emma M             13 SWAC                   30.37      30.94    3  
 15 McDonough, Aubrey E       14 HHAA-MA                31.00      31.17    2  
 16 Worthington, Grace G      14 SWAC                   30.46      31.49    1  
 17 Krentz, Madeline A        13 PVAC-MA                33.52      32.44  
 18 Chelius, Claire E         13 SWAC                   33.18      33.46  
 19 Madulapally, Laya R       13 SWAC                   33.60      33.64  
 20 Cramer, Abigail M         13 CR-MA                     NT      37.16  
 21 Fink, Caleigh E           13 SWAC                      NT      37.72  
 
Event 43  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Trevor J         12 CR-MA                1:18.45    1:11.37   20  
  2 Engel, Luke M             12 NPAC-MA              1:15.79    1:12.27   17  
  3 Naraga, Wilfred L         12 UMAC-MA              1:16.34    1:13.06   16  
  4 Nguyen, Cody T            11 UMAC-MA              1:23.53    1:13.40   15  
  5 Kircher, Ryan W           12 SWAC                      NT    1:18.37   14  
  6 Thron, Eric W             12 HHAA-MA              1:24.45    1:19.16   13  
  7 Lukomski-Pizzo, Derrick   11 CR-MA                1:19.77    1:19.78   12  
  8 Wallace, Cameron J        12 SWAC                      NT    1:21.63   11  
  9 McCallion, Max R          11 SWAC                      NT    1:21.70    9  
 10 Havaka, Alexei V          11 SWAC                      NT    1:22.40    7  
 11 Piscopo, Nicholas         12 WCAC-MA              1:26.90    1:26.01    6  
 12 Lee, Aidan J              11 SWAC                      NT    1:26.59    5  
 13 Vignola, Hunter L         12 SWAC                      NT    1:30.43    4  
 14 Thompson, Sean A          11 CBAC                      NT    1:31.86    3  
 15 Maeglin, Harry J          12 CBAC                      NT    1:34.86    2  
 16 Boyd, Daniel C            11 WCAC-MA              1:34.23    1:39.93    1  
 17 Stedman, Sam              11 MAC                  1:54.11    1:47.78  
 18 Gallo, Sebastian J        11 PVAC-MA              1:56.17    1:49.42  
 19 Gallo, Rory G             11 PVAC-MA              2:16.17    1:56.67  
 -- Kumar, Shree              11 Nac-MA                    NT         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
 
Event 44  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodling, Kaylin P        11 SWAC                      NT    1:11.53   20  
  2 Yim, Natalie S            12 SWAC                      NT    1:13.70   17  
  3 DeWees, Kaitlyn           12 Penn Aquatics-MA     1:16.32    1:16.64   16  
  4 McElrath, Olivia R        11 SWAC                      NT    1:16.67   15  
  5 Goodwin, Shannon R        11 SWAC                      NT    1:16.69   14  
  6 Stim, Caroline J          12 SWAC                      NT    1:17.06   13  
  7 Riegel, Julia K           11 SWAC                      NT    1:18.34   12  
  8 Bing, Olivia              11 Penn Aquatics-MA     1:18.72    1:19.92   11  
  9 Rosta, Ryleigh K          12 SWAC                      NT    1:20.21    9  
 10 Hasegawa, Kate E          12 SWAC                      NT    1:20.23    7  
 11 Wozniak, Rachel G         11 CR-MA                     NT    1:20.31    6  
 12 DiSalvo, Lindsay E        11 MAC                  1:22.04    1:20.83    5  
 13 Korzeb, Keira             12 Penn Aquatics-MA     1:21.31    1:25.01    4  
 14 Karpf, Skylar             11 Nac-MA               1:50.89    1:26.97    3  
 15 Rosen, Rachel             11 HHAA-MA              1:29.68    1:27.43    2  
 16 Sullivan, Maggie J        11 PVAC-MA              1:36.17    1:31.37    1  
 17 Liu, Amy T                11 SWAC                      NT    1:31.68  
 18 Iadonisi, Bella           12 SWAC                      NT    1:32.38  
 19 Sayre, Hannah G           11 PR-MA                1:34.62    1:37.65  
 20 Green, Rosemary j         11 HHAA-MA              1:56.11    1:42.30  
 21 Dougherty, Mikaela        11 SWAC                      NT    1:47.22  
 22 Suko, Anya F              11 CBAC                      NT    1:48.91  
 23 Wise, Stella              11 Nac-MA               1:46.77    1:50.68  
 
Event 45  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huuki, Erik D             13 CBAC                      NT    2:20.83   20  
  2 Mislan, Trevor B          13 CBAC                 2:27.94    2:24.24   17  
  3 McElrath, Chip A          14 SWAC                      NT    2:25.27   16  
  4 Wells, Jesse              13 Penn Aquatics-MA     2:38.28    2:31.79   15  
  5 Lee, Brian J              14 SWAC                      NT    2:32.00   14  
  6 Szlaga, Damian            13 Penn Aquatics-MA     2:38.48    2:36.22   13  
  7 Kim, Andrew               13 Penn Aquatics-MA     2:40.73    2:39.76   12  
  8 Woltman, Zachariah        13 Penn Aquatics-MA     2:42.12    2:43.22   11  
  9 Disbrow, Mark A           13 CR-MA                     NT    2:48.35    9  
 10 Martin, Cole C            13 SWAC                      NT    2:50.11    7  
 11 Gokhman, Jacob S          14 CR-MA                     NT    2:50.96    6  
 12 McNeill, Michael J        13 PVAC-MA                   NT    2:55.12    5  
 13 Ott, Andrew               13 Nac-MA                    NT    4:00.33    4  
 -- Parrillo, Frank           13 Nac-MA                    NT         DQ  
      Strokes out of sequence - IM
 
Event 46  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shiroff, Sayde M          13 CBAC                      NT    2:30.48   20  
  2 Mikhalev, Vitalina        13 CBAC                      NT    2:32.53   17  
  3 Shokoufandeh, Mina M      13 CBAC                      NT    2:36.85   16  
  4 Doucette, Madeline        13 Penn Aquatics-MA          NT    2:39.48   15  
  5 Kosko, Cate               14 Penn Aquatics-MA     2:32.44    2:40.78   14  
  6 Kearns, Abigail           13 CBAC                      NT    2:40.85   13  
  7 Caddick, Abby M           14 SWAC                      NT    2:43.56   12  
  8 Connor, Chloe             14 Penn Aquatics-MA     2:42.60    2:45.10   11  
  9 Peacock, Victoria R       13 SWAC                      NT    2:46.43    9  
 10 Connor, Olivia            13 Penn Aquatics-MA     2:45.05    2:47.24    7  
 11 McDonough, Aubrey E       14 HHAA-MA              2:48.54    2:47.58    6  
 12 Bekes, Emma M             13 SWAC                      NT    2:47.61    5  
 13 Wozniak, Sarah M          13 CR-MA                     NT    2:56.48    4  
 14 Charlton, Lauren A        13 SWAC                      NT    2:59.01    3